ul. Obornicka 149
62-002 Suchy Las
Infolinia: 61 25 00 000
eboa@ipgo.pl

FAQ – pytania i odpowiedzi

Ogólne

Jak stać się klientem iPGO?

Po sprawdzeniu możliwości technicznych dla Państwa miejsca zamieszkania, zamówienie na zawarcie umowy można złożyć w Biurze Obsługi Abonenta iPGO. Dostępność usług w Państwa miejscu zamieszkania można sprawdzić na naszej stronie www albo dzwoniąc do Biura Obsługi Abonenta iPGO.

Światłowód - czym jest i jakie korzyści za sobą niesie?

Światłowód jest medium, zbudowanym ze specjalnego szkła kwarcowego, które do przesyłania informacji wykorzystuje wiązkę światła. Dzięki takiemu rozwiązaniu w kablach światłowodowych nie występuje przepływ prądu, a materiał z którego jest wykonany daje nam gwarancję jego długowieczności.

Przewagi sieci światłowodowej nad innymi mediami:

  • stała przepustowość, niezależnie od pogody i pory dnia
  • wysokie prędkości pobierania danych – nawet ponad 1Gb/s
  • wiele usług w jednym medium (jedna instalacja, jeden przewód)
  • brak zbędnego promieniowania, dodatkowych anten i talerzy satelitarnych
  • obojętność na zakłócenia, szumy i niekorzystne warunki atmosferyczne
  • brak pola elektromagnetycznego, a więc brak możliwości podsłuchu transmisji

Oraz… energooszczędność! Zastosowana przez nas technologia, dzięki wyeliminowaniu pośrednich, aktywnych urządzeń dystrybucyjnych zapewnia najniższy pobór mocy niezbędny do przesłania 1 megabajta danych.

Czy można podłączyć sam internet bez konieczności korzystania z telefonii?

Istnieje możliwość świadczenia usługi stałego dostępu do internetu bez konieczności korzystania z pakietów telefonii stacjonarnej.

Jakie są wymagania techniczne komputera do obsługi Internetu iPGO?

Komputer powinien być wyposażony w kartę sieciową z wyjściem na kabel sieciowy z końcówką RJ-45 lub w przypadku sieci bezprzewodowych w kartę sieciową WiFi.

Co to jest router?

Router to urządzenie sieciowe pracujące w trzeciej warstwie modelu OSI. Służy do łączenia różnych sieci komputerowych (różnych w sensie informatycznym, czyli np. o różnych klasach, maskach itd.), pełni więc rolę węzła komunikacyjnego.

Za pomocą Routera możesz połączyć sieć swojego dostawcy internetowego z siecią domową, oraz rozdzielić sygnał w ramach swojego lokalu na więcej niż jeden komputer (możliwość współdzielenia jednego zewnętrznego adresu IP przez kilka komputerów w sieci prywatnej).


Internet

Czy jest możliwość wykupienia stałej adresacji IP?

Tak, każdy abonent iPGO może wykupić stały, publiczny adres IP.

Czy prędkość na WIFI jest taka sama jak na połączeniu LAN?

Korzystanie z bezprzewodowego routera WiFi w celu zyskanai dostępu do sieci Internet nie gwarantuje najwyższej jakosci połączenia. Abonenci wykorzystujący routery WiFi muszą liczyć się ze stratami sygnału, spowodowanymi tłumieniem generowanym przez elementy środowiska wewnątrz-budynkowego.

Jeżeli zauważysz znaczącą rozbieżność pomiędzy parametrami usługi oferowanymi przez dostawcę, a rzeczywistą prędkością Internetu, sprawdź prędkość łącza wykorzystując kablowe połączenie komputera z urządzeniem abonenckim.

Czy mogę skorzystać ze swojego routera?

Abonenci iPGO mają możliwość podłączenia własnego routera. Należy jednak pamiętać, że Operator nie bierze odpowiedzialności za działanie urządzeń abonenckich.

W jaki sposób mogę sprawdzić czy wykupiona prędkość Internetu jest dostarczana?

Aby osiągnąć pełną wykupioną prędkość, podczas testu należy korzystać z urządzenia podłączonego kablem do modemu. Połączenie kablowe jest odporne na zakłócenia, które przy połączeniu WiFi mogą zmniejszać dostępną prędkość.  
Adres pod, którym można sprawdzić prędkość: http://www.speedtest.net/
Jest tam dostępny test w technologii Flash.

Czy mogę korzystać z internetu na więcej niż jednym komputerze?

Liczba podłączonych do sieci urządzeń nie jest w żaden sposób przez nas limitowana.


Telewizja

Czy można wykorzystać kabel koncentryczny po starej kablówce?

Nie, telewizja iPGO korzysta z innej technologii. Telewizja iPGO pracuje wykorzystując nowoczesne, w pełni cyfrowe okablowanie używane równocześnie do dostarczania sieci Internet i telefonii. To okablowanie, w pełni symetryczne z powodzeniem wystarczy aby dostarczać do Twojego mieszkania jednocześnie kilka kanałów w jakości HD, usługi wypożyczalni filmów (VOD), gry sieciowe a także telewizję trójwymiarową (HD-3D). Są to sieci Next Generation Networks (NGN).

Czy będąc klientem kablówki iPGO muszę płacić abonament radiowo-telewizyjny?

Opłaty za usługi świadczone w ramach multimedialnej platformy iPGO nie zwalniają Państwa z wnoszenia obowiązkowych opłat z tytułu abonamentu radiowo-telewizyjnego.

Gdzie znajdę swój tvPIN i jPIN?

Obydwa kody znajdziesz na umowie Abonenckiej lub możesz je uzyskać telefonicznie w Biurze Obsługi Klienta. Kody możesz zmienić na własne poprzez zalogowanie się do WebPanela https://ssl.jambox.pl/webpanel. Zmiana jest możliwa tylko, jeśli znasz swój aktualny kod.